TURYSTYKA PIESZA

Ukształtowanie terenu, bogactwo lasów, wody rzeki Poprad i potoków górskich sprawiają, że panują tu urozmaicone warunki do uprawiania turystyki górskiej i wypoczynku w bliskim kontakcie z naturą.
Centrum miasta daje początek wielu oznakowanym szlakom turystycznym o łącznej gługości niemal 300 km. Są to głównie szlaki spacerowe. Dla znacznej części tych szlaków, wykorzystując odpowiednie ukształtowanie terenu wyznaczono ponad 100 km szlaków rowerowych. Dużym zainteresowaniem cieszy się jeździectwo konne na wyznaczonych trasach. Latem warto skorzystać ze spływu łodziami rzeką Poprad z Piwnicznej do Rytra.
Na terenie Piwnicznej funkcjonuje kilkadziesiąt różnych obiektów wczasowych, leczniczo - wypoczynkowych z miejscami noclegowymi, sanatorium, hotel, schroniska górskie oraz kwatery prywatne - łącznie ponad 3000 miejsc noclegowych. Każdy przebywający w Piwnicznej może spełnić swe marzenia o dobrym wypoczynku, niepowtarzalnych widokach, ciszy i urodzie lasów.
Z myślą o turystach miasto organizuje cykliczne imprezy kulturalne podkreślające walory sztuki ludowej, tradycji regionalnych i folkloru w występach, koncertach, wystawach rzeźby i sztuki miejscowych twórców. Organizowane są też zawody sportowe, głównie narciartwa zjazdowego, górskiej jazdy rowerowej, jazdy konnej i kajakarstwa.
Władze miasta, piorytet najwyższej wagi nadają rozwojowi Miasta i Gminy jako miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych głównie poprzez inicjowanie i wspieranie zamierzeń oraz wszelkich przedsięwzięć związanych z budową infrastruktury i promocją uzdrowiska.


Na szlaku

Bacówka nad Wierchomlą

Wyprawa konna na Cyrli

Nad potoczkiem


Zobacz też -